← Uz sākumu

Lietas, kuras mani noķēra #2

2013. gada 2. janvārī, 6 komentāri

Izņēmu no virsraksta vārdu “diena”. Un te ir otrais ieraksts sērijā par dažādību un tā. Šoreiz par pelēm, kas spēlē basketbolu, ne pārāk attālas nākotnes galaktiku sadursmēm, HD video no izbrauciena pa Mēnesi. Šoreiz gan vairāk jūtūbes nekā iepriekš.

Peles ir jaunie suņi

Es biju ļoti, ļoti pārsteigts, ka peli, izmantojot vienkaršu atalgojuma sistēmu, var uztrennēt darīt lietas, kuras manuprāt viņas smadzenes nemaz nespēj satilpināt sevī. Izklaidi sauc mouse agility (noteikti ir arī latviskā versija, tik es to nezinu). Viņu jūtūbes kanālā ir vēl.

Ārpus zemes

Tas jau zināms labu laiku, taču, gada ciparam pieaugot, mēs tuvojamies brīdim, kad nosacīti sadursies mūsu pašu Piena ceļš un Andromedas galaktika. Tas sāks notikt pēc apmēram trīs miljardiem gadu. Lai arī sadursmes rezultātā netiek prognozēta galaktiskos mērogos būtiska zvaigžņu skaita bojāeja, mainīsies to trajektorijas, dažas tiks izmestas nafig starpgalaktiskajā telpā, kā arī abas galaktikas, visticamākais, kļūs par vienu. No malas jau baigā daile.

Tiesa, nav jau arī tā, ka šis plānotais notikums ir vienīgā interesantā padarīšana tuvāko trīs-četru miljardu gadu laikā. Laikā, kad sāksies epohālā makanā apvienošanās, Saule jau sen būs pārvērtusi mūsu pašu Zemi par neapdzīvojamu vietu. Un pa tam būs noticis daudz kas cits dikti interesants.

Par tuvākām lietām. Savulaik amerikāņi uz Mēnesi nosūtīja ne mazums cilvēku. Un arīdzan vienu braucamo. Internetā beidzot ir pieejams līdz HD uzlabots un stabilizēts video ar šī braucamā pārvietošanos no malas. Kādreiz būs vien jāuzraksta par visuma apguves sacīkstēm gan no PSRS gan no ASV skatu punkta. Tiesa, tur ir baisi daudz interesanta, lai tā virspusīgi pret to visu attiektos, jo bez pirmajiem mākslīgajiem pavadoņiem, pirmajiem cilvēkiem visumā un uz Mēnesi, bija nopietna sāncensība arīdzan par pārējo Saules sistēmu.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar bubu

2013. gada 2. janvārī, plkst. 09:59

Trešais video tāds pats kā otrais?

Gravatar drauks

2013. gada 2. janvārī, plkst. 11:52

Riktīgi labs raksts. Žēl tikai, ka īss un rets. ;) Laimīgu Jauno Gadu!

Gravatar Ulvis

2013. gada 2. janvārī, plkst. 18:40

Intresants raksts,parasti tādus nelasu.. :)

Gravatar Komēta

2013. gada 10. janvārī, plkst. 15:57

Labprāt lasītu par astro tēmām šeit daudz biežāk. Tēmas par gadžetiem reizēm tik ļoti nogurdina.