← Uz sākumu

Negu.li

2013. gada 1. aprīlī, 7 komentāri

Lai arī pirmais aprīlis ir starptautiskā joku diena, ne viss šajā datumā izziņotais ir joks. Lielisks piemērs ir Gmail, kas dienas gaismu ieraudzīja tieši 2004. gada 1. aprīlī. Šajā datumā ir dzimuši daudz nopietnu un zināmu cilvēku. Piemēram, Rahmaņinovs un Sūzana Boila. Un, jāsaka, tā ir laba tradīcija - šajā dienā dzimt. Tāpēc mēs ar Kristapu nolēmām ikurāt šo datumu padarīt par mūsu lolojuma pasaulē nākšanas dienu. Sīkāk lai runā preses relīze.

Jauna ēra mediju telpā: Kristapa Skuteļa un Kaspara Foigta kopprojekts negu.li

Rīgā, 2013. gada 1. aprīlī.

Kaspars Foigts (laacz.lv) un tehnoloģiju entuziasts, kā arī vispāratzīts eksperts Kristaps Skutelis (krizdabz.lv) paziņo par nākamo fāzi pasaules interneta mediju attīstībā.

Abi neformālās pilsoniskās žurnālistikas amatieri apvienos spēkus, lai radītu jaunu interneta mediju un līdz ar to liktu pamatus unikālai pašizpausmes platformai internetā.

“Biju dilemmas priekšā. Turpināt pilnveidoties un inovēt individuāli, vai arī radīt kaut ko lielāku, kaut ko tādu, kas netiešā veidā palīdzētu cilvēcei...” - metot kautrību pie malas, stāsta Kaspars.

“Pēdējo desmit gadu laikā esmu aktīvi darbojies skaidrojot tehnoloģijas un izveidojis tādus augstvērtīgi informatīvus resursus kā krizdabz.lv, androids.lv, windowsphone.lv un abolublogs.lv. Ir uzkrāta neatsverama pieredze un laiks pakāpties augstāk. Apvienojot spēkus ar otru Latvijas interneta smagsvaru Kasparu un akselerējot integrācijas konverģenci mēs spēsim piedāvāt vēl nebijušu saturisko pieredzi. Vai neuztrauc konkurence? Vai mums tāda vispār pastāv?”, pārliecinoši savus plānus skaidro Kristaps.

Laikā, kad internetā savu uzvaras gājienu veic īsa sociālā komunikācija, ir aizmirsts par kvalitatīvu saturu un tā pievienoto vērtību. Kaspara un Kristapa radošo spēju sinerģija nodrošinās kopprojekta ilgtspējīgu attīstību, kā arī kļūs par pamatu jauniegūto paradigmu maiņai.

“Mums vienmēr ir bijis vairāk kopīga, nekā atšķirīga. Spēku apvienošana bija neizbēgama. Mūsu kopējais zīmols spēs piesaistīt daudz vairāk interesentu, kā arī, neslēpsim, mums ir lieliskas idejas (patent pending) satura monetizācijā”, skaidro Kaspars.

“Lai gan uzsvars vienmēr būs uz vietējo tirgu, mūsu ambīcijas ir globālas. Kolīdz uzņemsim apgriezienus, vecajiem interneta medijiem būs jau par vēlu mūs mēģināt noķert.” - skarbs ir Kristaps.

Jaunais projekts sākotnēji tiks palaists Latvijas patērētājam, taču tuvākajā laikā parādīsies arī citiem no Twitter un Facebook cietušajiem tirgiem paredzētās versijas.

“Mūsdienās kvalitatīvs saturs ir tik liels retums, ka ir jāmet pie malas jebkādas personiskās ambīcijas. Tā vietā ir jāuzrota piedurknes un jāķeras kartupelim pie lakstiem. Kopā mēs varam vairāk, nekā katrs atsevišķi.”, rezumē Kaspars.

Jaunais projekts, jau sākot ar šodienu, ir atrodams adresē negu.li.

Kaspars Foigts, līdz šim rakstījis laacz.lv, ir viens no Latvijas blogu kultūras pamatlicējiem. Sācis rakstīt pagājušajā gadsimtā, viņš ir spējis izdzīvot un gūt nemainīgus panākumus citkārt mainīgajā informācijas telpā.

Kristaps Skutelis ir mūsdienu Latvijas interneta viedokļa līderis visos jautājumos, kas ir saistīti ar tehnoloģijām. Viņa bloga adrese nav jāatgādina nevienam, kas ir kaut mazliet interesējies par jaunāko un aizraujošāko tehnoloģiju pasaulē - krizdabz.lv. Viņš ir izveidojis un nepaguris uztur arī androids.lv, windowsphone.lv un abolublogs.lv tehnoloģiju blogus.

Maiga Rasa
Brand manager for Neguli
Rasa & Co PR Consulting Media Agency International Ltd
Maiga.Rasa@rasaandcoprconsultingmediaagencyinternationallimited.com

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Ģirts

2013. gada 1. aprīlī, plkst. 12:52

Jaunais kopprojekts ir paredzēts tikai WebKit pārlūku lietotājiem? ;) Opera, FF un IE izskatās ne tā, kā vajadzētu.

Gravatar mm

2013. gada 1. aprīlī, plkst. 13:20

ccTLD es vērtēju pēc tā, kas parādās WHOIS datos, attiecīgi, *.li nekad nereģistrētu, jo tur nekas nav paslēpts. Ir labāki varianti :)

Gravatar Kirils

2013. gada 1. aprīlī, plkst. 13:32

okei. freimi.... http://02.lv/f/2013/04/01/neguli.png wohoo. tas būtu bijis smieklīgi 199x. gadā.

tad jau http://market.lv/ ir smieklīgāk :D

Gravatar Mārtiņš

2013. gada 1. aprīlī, plkst. 19:07

Gribu, lai var skrullēt sinhroni abas lapas puses!

Gravatar kk

2013. gada 2. aprīlī, plkst. 16:42

"“Pēdējo desmit gadu laikā esmu aktīvi darbojies skaidrojot tehnoloģijas un izveidojis tādus augstvērtīgi informatīvus resursus kā krizdabz.lv, androids.lv, windowsphone.lv un abolublogs.lv." Īpašs uzsvars uz androids.lv, kas ir pārvērties par augstvērtīgu preses relīžu kopētavu... :DDD šo projektu točna Kristapam būtu jāatdod kādam citam, jo pa`ts tur laiž haltūru...

Gravatar krizdabz

2013. gada 4. aprīlī, plkst. 07:43

Nāc un pats paraksti, gudriniek!

Gravatar KaaSaucTaaSauc

2013. gada 2. aprīlī, plkst. 19:07

Ideja patiesībā nav nemaz tik slikta, tādam, kā man, kurš nelieto nekādus rss readerus :) Vienīgi vēl varētu pievienot kādus blogus vai ļaut lietotājam pašam pievienot pēc savas patikas. Pietiktu kaut vai ar 2-3 pēdējiem rakstiem. :D