← Uz sākumu

HTC One Max - nē, paldies

2013. gada 12. novembrī, 8 komentāri

Diez, cik pasaulē ir lielu cilvēku? Nu, tādu cilvēku, kuriem ir lielas rokas, auss atrodas tālu no mutes un visi šitie 5.7" un lielākie telefoni šķistu pa galam ērti?

No tiesas, man jau HTC One (jau rakstīju) šodien šķiet par lielu ikdienai. Mini bija fantastisks izmērs, bet manāmas apdalītības pazīmes. Bet šis.. šis monstrs...

Izmērs varbūt ir mulsinošs jebkuram šīs kategorijas aparātam, taču visvairāk pārsteidza pavisam kas cits. Absolūts novitāšu trūkums. Pilnīgi un galīgi nekā jauna. Pat maza pakāpšanās atpakaļ un atpalikšana no flagmaņa One.

Principā HTC ir izdomājis, ka vienkārša aparāta palielināšana būs brīnišķīgs sales point. Jo mums, taču, ir lieliskais HTC One! Par kuru, diemžēl, visi ir aizmirsuši. Saprotu, ka viņiem tur tālajā Āzijā ir pārmaiņas pārmaiņu galā, nav laika un naudas jaunām lietām, bet, nu, come on... Vai tiešām ne viņiem, ne Sony nepielec, ka Note panākumu atslēga nav tikai izmērā? Samsung ir apkāris to savu fableti ar milzumu tikai tai raksturīgu "fīču". Tā nav vienkārša flagmaņa palielināta versija.

Redz, kāds man liels! *iPhone 4*, *iPhone 5s* un *HTC One Max*.
Redz, kāds man liels! *iPhone 4*, *iPhone 5s* un *HTC One Max*.

OK, lai runā cipari. Paņemsim One un One Max un atradīsim atšķirības.

  • Izmērs atšķiras. Ekrāna izšķirtspēja ne. OK, ekrānu nu klāj Gorilla Glass 3 (kā tas bija mini).
  • Dēļ kašķa ar Beats Audio, tas vairs nav iekš Max.
  • Neskatoties uz nosaukumu, iekš Max gigabaitu ir divtik mazāk - 16 un 32 GB versijas, pret One 32 un 64 GB versijām.
  • Optiskās attēla stabilizācijas nav.
  • LTE trim mūs interesējošajām frekvenču joslām klāt vēl deviņsimtā (mūs galīgi neinteresējoša).
  • Jā, Max var ielikt SD kartiņu. Abiem pārējiem nevarēja.

Vēl viena baigā "fīča" ir pirkstu nospiedumu lasītājs. Tas pats vecais labais fotoskaneris - paņem, novelc pirkstu un atbloķē telefonu. Vienīgais, tas ir novietots aizmugurē. Jā, aizmugurē. Lai atbloķētu, man bija jāgroza telefons, lai uztrāpītu uz aizmugurē (aizmugurē!) esošā skanera. Aizmugurē! No otras puses, tas darbojas teju vai labāk nekā iPhone 5s, kurš nupat jau ir aizmirsis visu trīs manus pirkstus. Būs jāapmāca atkal.

Bāc. Bet aizmugurē!

Pirkstu nospiedumu lasītājs iekš *HTC One Max*. Un tagad vēlreiz - "aizmugurē!"
Pirkstu nospiedumu lasītājs iekš *HTC One Max*. Un tagad vēlreiz - "aizmugurē!"

Emm, un tas, principā, arī viss... Ja papētītu specifikācijas detalizētāk, gan jau atrastu vēl kādus niekus, taču lielos vilcienos bilde ir šāda. Un secinājums, protams, uzprasās pats no sevis - kāpēc lai kāds to pirktu? Man nav atbildes. Es, ja godīgi, tā īsti arī nesaprotu tos, kas izdomāja šādu stipri lielāku, bet mazliet apgraizītu One versiju ražot un tirgot...

Savulaik es par Nokia N5 ne kripatas neuzrakstīju, jo viss melnraksts sastāvēja no mātes vārdiem. Kopš tās reizes man neviens vairs nav piedāvājis testēt kaut vienu Nokia telefonu. Tik vien kā pāris reizes pats palūdzu :) Taču, šeit redzamais aparāts manī nerada miljonu KPH. Šeit redzamais aparāts manī rada mulsumu un neizpratni. It kā man kāds kaut ko līdz galam nebūtu pastāstījis...

Paldies Kitijai no Hauska & Partner par iespēju saprast, ka šis labāk iederētos Džabara vai Džordana rokā.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Krotow

2013. gada 12. novembrī, plkst. 21:12

Vēl viena nedaplanšete - un kāpēc tādam izmēram NAV IRBUĻA ?!?!? Notei tas ir bezmaz galvenais pārdošanas dzinējs un tiešām ūberērti. Jā, šis nebūs mans aparāts.

Gravatar Nauris

2013. gada 12. novembrī, plkst. 21:30

apstākļu sakritības pēc nopirku Galaxy SIII. ar tām 4.8" ikdienā sadzīvot var, bet tas ir ne visai praktiski. tad man grūti iedomāties, kā lai ikdienā sadzīvo ar 5.7"? pēc 2mēn lietošanas atteicos no samsung un par labu atzinu 4" un iegādājos iphone.

Gravatar Matīss

2013. gada 12. novembrī, plkst. 22:26

Piekrītu, bet "fabletes" esot ļoti populāras Dienvidkorejā un citās Azijas valstīs, tādēļ arī daudzi ražotāji bliež ārā šos palielinātos telefonus, bez irbuļiem un citām fīčām. Laikam jau, ka pieprasījums tur ir.

Gravatar Nauris

2013. gada 12. novembrī, plkst. 22:28

Mazajām aziātu rociņām tas izmērs man liekas ir nereāli liels :D

Gravatar Krotow

2013. gada 17. novembrī, plkst. 20:47

Viņi uz tām suši gatavošanas receptes lasa un turpat uz tabletes arī gatavo =)

Gravatar Kaspars

2013. gada 12. novembrī, plkst. 23:19

Nav īsti saprotams, kādēļ HTC ir pievienojies Samsung "Mums izdevās ar pirmo ierīci, uzmauksim vēl vismaz 3x līdzīgas" izpausmes veidam.

Okay.

One bija/ir diezgan feina ierīce. No doubt. One Mini arīdzan ir interesants variants, ja oriģinālais One šķiet simpātisks, bet par lielu ērtai lietošanai izmēru dēļ un nav vajadzība pēc zirdziņspēkiem.

Bet kamdēļ tāds.. brīnums.. vajadzīgs? Tas ir tik pat mistiski kā.. Xperia Z Ultra, kas ir milzīga Z1 versija, un faktiski iekļaujas jau tablet sekcijā. Un skat.. arī Nokia ar Lumia 1520 pievienosies drīz phablet pasaulei. All jump on the bandwagon.. ar Galaxy Note 3 priekšgalā, bet vismaz viņi to dara pareizi ar visām savām extra fīčām utt.

P.S. Man nav nekas pret phablet, bet damn.. tak var arī kaut ko citādāku mazliet izdomāt, un Nokia ie piedodami viņu centieni, jo šamējie vēl bakstās, kur var iespiesties tirgū, un, ja godīgi, vēlu viņiem veiksmi.

Gravatar Juris

2013. gada 15. novembrī, plkst. 17:55

Manuprāt nav tik traki. Par tiem pirkstu nospiedumiem - nav jau otrādi jāgriež :) turi ar pusi plaukstas un aizmugurē noskanē. Man patīk un lietoju ONE, bet šis nedaudz par lielu - varbūt priekš mājām, ja slinkums laptopu vaļā vērt. Irbuli gan nevajag. Nav jau liels izmērs ar mazām podziņām - liels ekrāns un arī lieli burti, kurus spiest.

Gravatar bush

2013. gada 8. decembrī, plkst. 10:16

Jā, kas ar to aizmuguri? Lietojot droši vien citādākas sajūtas, bet no attēliem spriežot, dikti ērti - kā turam, tā atbloķējam. Pirksti jau defaultā nestāv priekšpusē.