laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

HTC One Max – nē, paldies

Šis raksts ir kategorijā Man iedeva. Te es rakstu par to, ko man iedod patestēt. Ne visu uzrakstu, bet par Maserati vāģi, Vertu telefonu, vai Sharp 50 collu OLED TV drošs, ka neklusēšu :)

Diez, cik pasaulē ir lielu cilvēku? Nu, tādu cilvēku, kuriem ir lielas rokas, auss atrodas tālu no mutes un visi šitie 5.7″ un lielākie telefoni šķistu pa galam ērti?

No tiesas, man jau HTC One (jau rakstīju) šodien šķiet par lielu ikdienai. Mini bija fantastisks izmērs, bet manāmas apdalītības pazīmes. Bet šis.. šis monstrs…

Izmērs varbūt ir mulsinošs jebkuram šīs kategorijas aparātam, taču visvairāk pārsteidza pavisam kas cits. Absolūts novitāšu trūkums. Pilnīgi un galīgi nekā jauna. Pat maza pakāpšanās atpakaļ un atpalikšana no flagmaņa One.


Principā HTC ir izdomājis, ka vienkārša aparāta palielināšana būs brīnišķīgs sales point. Jo mums, taču, ir lieliskais HTC One! Par kuru, diemžēl, visi ir aizmirsuši. Saprotu, ka viņiem tur tālajā Āzijā ir pārmaiņas pārmaiņu galā, nav laika un naudas jaunām lietām, bet, nu, come on… Vai tiešām ne viņiem, ne Sony nepielec, ka Note panākumu atslēga nav tikai izmērā? Samsung ir apkāris to savu fableti ar milzumu tikai tai raksturīgu “fīču”. Tā nav vienkārša flagmaņa palielināta versija.

Redz, kāds man liels! iPhone 4, iPhone 5s un HTC One Max.

OK, lai runā cipari. Paņemsim One un One Max un atradīsim atšķirības.

Vēl viena baigā “fīča” ir pirkstu nospiedumu lasītājs. Tas pats vecais labais fotoskaneris – paņem, novelc pirkstu un atbloķē telefonu. Vienīgais, tas ir novietots aizmugurē. Jā, aizmugurē. Lai atbloķētu, man bija jāgroza telefons, lai uztrāpītu uz aizmugurē (aizmugurē!) esošā skanera. Aizmugurē! No otras puses, tas darbojas teju vai labāk nekā iPhone 5s, kurš nupat jau ir aizmirsis visu trīs manus pirkstus. Būs jāapmāca atkal.

Bāc. Bet aizmugurē!

Pirkstu nospiedumu lasītājs iekš HTC One Max. Un tagad vēlreiz – “aizmugurē!”

Emm, un tas, principā, arī viss… Ja papētītu specifikācijas detalizētāk, gan jau atrastu vēl kādus niekus, taču lielos vilcienos bilde ir šāda. Un secinājums, protams, uzprasās pats no sevis – kāpēc lai kāds to pirktu? Man nav atbildes. Es, ja godīgi, tā īsti arī nesaprotu tos, kas izdomāja šādu stipri lielāku, bet mazliet apgraizītu One versiju ražot un tirgot…

Savulaik es par Nokia N5 ne kripatas neuzrakstīju, jo viss melnraksts sastāvēja no mātes vārdiem. Kopš tās reizes man neviens vairs nav piedāvājis testēt kaut vienu Nokia telefonu. Tik vien kā pāris reizes pats palūdzu :) Taču, šeit redzamais aparāts manī nerada miljonu KPH. Šeit redzamais aparāts manī rada mulsumu un neizpratni. It kā man kāds kaut ko līdz galam nebūtu pastāstījis…

Paldies Kitijai no Hauska & Partner par iespēju saprast, ka šis labāk iederētos Džabara vai Džordana rokā.

Nauris

apstākļu sakritības pēc nopirku Galaxy SIII. ar tām 4.8″ ikdienā sadzīvot var, bet tas ir ne visai praktiski. tad man grūti iedomāties, kā lai ikdienā sadzīvo ar 5.7″?
pēc 2mēn lietošanas atteicos no samsung un par labu atzinu 4″ un iegādājos iphone.

Matīss

Piekrītu, bet “fabletes” esot ļoti populāras Dienvidkorejā un citās Azijas valstīs, tādēļ arī daudzi ražotāji bliež ārā šos palielinātos telefonus, bez irbuļiem un citām fīčām. Laikam jau, ka pieprasījums tur ir.

Kaspars

Nav īsti saprotams, kādēļ HTC ir pievienojies Samsung “Mums izdevās ar pirmo ierīci, uzmauksim vēl vismaz 3x līdzīgas” izpausmes veidam.

Okay.

One bija/ir diezgan feina ierīce. No doubt. One Mini arīdzan ir interesants variants, ja oriģinālais One šķiet simpātisks, bet par lielu ērtai lietošanai izmēru dēļ un nav vajadzība pēc zirdziņspēkiem.

Bet kamdēļ tāds.. brīnums.. vajadzīgs? Tas ir tik pat mistiski kā.. Xperia Z Ultra, kas ir milzīga Z1 versija, un faktiski iekļaujas jau tablet sekcijā. Un skat.. arī Nokia ar Lumia 1520 pievienosies drīz phablet pasaulei. All jump on the bandwagon.. ar Galaxy Note 3 priekšgalā, bet vismaz viņi to dara pareizi ar visām savām extra fīčām utt.

P.S.
Man nav nekas pret phablet, bet damn.. tak var arī kaut ko citādāku mazliet izdomāt, un Nokia ie piedodami viņu centieni, jo šamējie vēl bakstās, kur var iespiesties tirgū, un, ja godīgi, vēlu viņiem veiksmi.

Juris

Manuprāt nav tik traki. Par tiem pirkstu nospiedumiem – nav jau otrādi jāgriež :) turi ar pusi plaukstas un aizmugurē noskanē. Man patīk un lietoju ONE, bet šis nedaudz par lielu – varbūt priekš mājām, ja slinkums laptopu vaļā vērt. Irbuli gan nevajag. Nav jau liels izmērs ar mazām podziņām – liels ekrāns un arī lieli burti, kurus spiest.

bush

Jā, kas ar to aizmuguri? Lietojot droši vien citādākas sajūtas, bet no attēliem spriežot, dikti ērti – kā turam, tā atbloķējam. Pirksti jau defaultā nestāv priekšpusē.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.